czyżyk

DOM SENIORA "CZYŻYK"

zadbamy o Twoich ukochanych

Deutsch Version Česká verze
O nas

Dom Seniora "Czyżyk" to Placówka Całodobowej Opieki dla osób starszych, samotnych, czy też wymagających pielęgnacji i opieki. Dom położony jest w bardzo atrakcyjnej, zielonej i zacisznej miejscowości Czyżowice, 20 km od Raciborza czy Rybnika i jedynie 3 km od wjazdu na autostradę A1. Placówka działa od sierpnia 2013 roku. Otaczający teren jest częściowo zagospodarowany (ogród, altana, grill, ścieżki spacerowe), pozbawiony barier architektonicznych, dostosowany do przyjemnego wypoczynku.

Placówka posiada zezwolenie nr PSII.9420.2.5.2013
wydane na czas nieokreślony
przez Śląski Urząd Wojewódzki.

Opieka

Przez całą dobę nad zdrowiem i komfortem Pensjonariuszy Domu Seniora czuwa zespół wykwalifikowanych pielęgniarek i opiekunek. Seniorom zapewniamy również specjalistyczną opiekę lekarską, rehabilitację, terapię ruchową, a także zajęcia manualne i terapeutyczne. W trosce o piękny wygląd i dobre samopoczucie mieszkańcom domu opieki, oprócz zwykłych, codziennych usług pielęgnacyjnych, proponujemy również usługi kosmetyczne i fryzjerskie.

opieka w domu seniora
Własna kuchnia / Swojskie jedzenie

Seniorom serwujemy smaczne, domowe posiłki. Zgodnie z zasadami dobrego żywienia w ciągu dnia podjemy pięć prawidłowo zbilansowanych posiłków i zapewniamy stały, nielimitowany dostęp do napojów. Smaczne, domowe wyżywienie dostosowywane jest do indywidualnych zaleceń dietetycznych. Po uprzednim telefonicznym zamówieniu z posiłków skorzystać mogą również Goście naszych Podopiecznych.

Rozwój pasji i zainteresowań

Mając świadomość, że po zamieszkaniu u nas Podopieczni chcą uczestniczyć w życiu społecznym, obserwować bieżące wydarzenia na świecie, rozwijać swoje zainteresowania i dzielić się uzdolnieniami, udostępniamy do dyspozycji mieszkańców naszego Domu salę rekreacyjno-wypoczynkową, bogato zaopatrzoną w książki i aktualną prasę biblioteczkę. Mieszkańcom zapewniamy udział w wieczorkach wokalno-muzycznych, imprezachokolicznościowych i grach towarzyskich. Osobom wierzącym zapewniamy możliwość przyjmowania wizyt duszpasterskich.